Уапсена 21 годишна девојка на граничниот премин „Ќафасан“ – полицијата кога го видела ова веднаш морала да реагира

На 06.09.2021 во 08.30 часот на граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници ја лишиле од слобода К.П.(21) од Ресен, затоа што при излез од државата на увид приложила фалсификуван негативен ПЦР тест. С

о неа бил извршен разговор и по целосно документирање на случајот, во координација со Јавен обвинител ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*