Приведена 29 годишна австралијанка на аеродромот во Скопје, останала во Македонија повеќе од дозволеното

June 20, 2021 intvaustralia 0

На 20.06.2021 во 02.00 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром“-Скопје од полициски службеници е приведена Н.Д.(29) од Австралија, бидејќи по извршена пасошка контрола и проверка […]