Почина Џеј Рамадановски

2759Објавил:Administrator
06 декември 2020, 16:56СподелиСподели

Пејачот Џеј Рамадановски починал денес на 56 годишна возраст, јавуваат српските медиуми.

Тој починал затоа што му застанало срцето.

Џеј неодамна во интервју изјавил дека е во строг карантин поради здравствените проблеми кои ги има и дека коронавирусот би бил погубен по него.

-Не смеам нигне да излезам за да не би дошол во ризик да се заразам. Веќе имав здравствени проблеми со срцето и вирусот за мене може да биде кобен. Не се гледам дури ни со најдобрите пријатели и морам да признаам дека многу ми недостига кафаната. Боем сум во душа и едвај чекам повторно да одам во некоја биртија кога сето ова ќе помина, иако не би смеел да пијам, рекол Џеј.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*