Ѓорѓе Атанасов еден од познатите пејачи од Австралија со нова песна

Ѓорѓе Атанасов еден од познатите пејачи од Австралија деновиве на неговиот Фејзбук профил ја објави неговата најнова песна со наслов ‘’Жено сакана’’ автор на музиката и текстот се на Ѓорѓе а додека арранжманот е на Славко Ристески а е снимена во неговото студио во Прилеп Prosound Production Studio ,за време на неговиот престој минатата година.Ѓорѓе ја објави промотивно на Youtube каналот но е во преговори да сними спот за истата со ИН продукција.За време на престојот во Македонија Ѓорѓе сними уште две други песни во истото студио кај продуцентот Славко Ристески и наскоро ќе бидат објавени и запишани со видео спотови во ИН продукција.Покрај убавите коментари за неговите нови песни Ѓорѓе се надева дека на публиката ќе им се допаднат и дека ќе станат доста слушани и барани на неговите настапи ширум Австралија.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*