Денес почина уште еден Македонски фолк пејач

Денеска по кусо боледување почина Никола Костадиновски Кољо(1957).Во долгата музичка кариера најголемиот подем како пејач го имаше во 90-те.Ќе остане запаметен по неколку преубави песни како оваа и по моќниот и богат глас. Погребот е утре во 12 часот на гробиштата во Драчево.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*