Македонскто семејството Битов стана сопственик на Торонто Стар и 70 други медиуми во Канада

May 28, 2020 intvaustralia 0

Компанијата која беше сопственик на Торонто Стар, исто така има повеќе од 70 весници, според веб-страницата на компанијата, во нивното портфолио стојат и десетици други […]

„Ќе дојдат и тие ваши избори и народот вас ќе ви одговори многу брзо – Кажете му на народот зошто го држевте до сега у карантин?“

May 26, 2020 intvaustralia 0

Ние сме лудаци…. Што ве слушаме сеуште вас! Прес лакрдија! Не ја релативизирајте Короната. А одеднаш сите мерки на Влада на Република Македонија се укинуваат. […]

Над 140 000 само на Фејзбук го гледаа преносот на фолк дуелот на Сузана Гавазова и Елена Велевска

May 18, 2020 intvaustralia 0

Викендов, Сузана Гавазова повторно одржа онлајн концерт од нејзиниот дом. Овојпат имаше и специјален гостин, односно нејзината колешка Елена Велевска. Двете беа придружувани од Ицко […]