“Дрим тим” во хумана акција

April 24, 2020 intvaustralia 0

Соработката во музиката продолжува со меѓусебна солидарност и поддршка и во ситуацијата кога се справуваме со „Ковид19“. Професионалната поврзаност на воениот оркестар со музичкиот оркестар […]

Ливе во лице со COVID19

April 22, 2020 intvaustralia 0

Напишано од наш пријател и другар– локален – струшки иселеник кој што веќе 7 години работат во Швајцарија како Доктор Специјалист по внатрешни болести и […]

КОРОНАВИРУСОТ Е САМО ПОЧЕТОК: Дали пандемијата е една од 10-те библиски пакости?

April 18, 2020 intvaustralia 0

Пандемијата коронавирус моментално ја пустоши нашата планета, иако некои сметаат дека таа набрзо ќе заврши, други тврдат дека истата е ‘вовед’ во последните денови… „Почеток […]

Ќе мора да се држи пропишаната дистанца помеѓу масите: Од четврти мај ќе се отворат кафулињата и рестораните во Србија

April 18, 2020 intvaustralia 0

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, Александар Вучиќ во вечерното интервју за „Пинк“ објасни дека веднаш по Велигден ќе почнат да ги олабавуваат корона мерките. Иако […]

ДОКТОР БОБИ ОД БИТОЛА ДО ВЕНКО: НЕМА ДА СЕ ПОМИРАМ И ДА ЈА ПРИФАТАМ ОВАА ЛАКРДИЈА – СЛОБОДНО КАЗНУВАЈТЕ МЕ КОЛКУ САКАТЕ

April 16, 2020 intvaustralia 0

Со досега направените 10.000 тестирања на Ковид-19, земјава е лидер на Балканот. Пред нас е само Словенија, вели директорот на Центарот за јавно здравје, Арбен […]

Марковски: Мерките треба да се прекинат и да се оди на колективен имунитет, не сме ние заложници па ќе се криеме…

April 16, 2020 intvaustralia 0

Да се олабават мерките и граѓаните послободно да живеат за да се навикнеме на болеста па и да стекнеме колективен имунитет, вели енфектологот професор Вело […]