Двојно убиство во казино во Македонија: Четворица маскирани лица со калашникови вршеле грабеж

Двојно убиство рано изутрината се случило во казиното „Вегас“ кај Блаце.

Четири маскирани лица вооружени со автоматско оружје, калишникови, влегле да го ограбат казиното. Убиле еден од вработените како обезбедување и уште едно лице кое во моментот играл на слот апарат.

Како што дознаваме од извори во истрагата, лицето кое играло е косовски државјанин В.Х., а лицето кое работело како обезбедување не било пријавено.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*