Австралија: Се урна авион за гаснење пожари, загинаа три лица

Авион за гаснење пожари се урна во планинска област во австралиската држава Нов Јужен Велс. Тројцата членови на екипажот загинаа, соопштија локалните власти.

Врската со авионот Ц-130 Херкулес, вклучен во гаснењето на шумските пожари во областа, беше изгубена непосредно по 14 часот по локално време / 03.00 часот по Гринич, наведуваат властите.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*