Господ гледа и слуша: Човек го навредил св. Василиј Острошки, па го стигнала сурова казна

November 9, 2019 intvaustralia 0

За време на австро-унгарското владеење со Босна и Херцеговина во 1895 година голем број православни верници се собрале во Билеќ, пед канцеларијата на котарскиот претстојник […]

БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА, ЈАСНА: Името на државата е Република Македонија!

November 9, 2019 intvaustralia 0

Нејзиното Височество, кралицата Елизабета ги прими акредитивните писма на новиот Македонски амбасадор во Велика Британија, беше објавено на официјалниот Твитер профил на кралското семејство во […]

ЧУДО ВО МАНАСТИРОТ ТУМАН: Момче од Скопје излечено од рак по молитва крај моштите на Св. Зосим, лекарите во Турција во шок (ВИДЕО)

November 9, 2019 intvaustralia 0

Ново чудо се случило во манастирот Туман кај Голубац, во Србија, пренесува Курир.рс. Откако на ова свето место, на Митровден, монахот прочитал молитва крај моштите […]