Откажани летови од Сиднеј, снег и силен ветер – совети од Австралиските власти за граѓаните

August 12, 2019 intvaustralia 0

Додека топлотниот бран беснее во Европа во јужната хемисфера има сосема друга приказна. Австралија е погодена од бран студен воздух што донесе снег и ветрови од […]