Српски „Курир“ со детали: Боки 13 се заканил дека ако го убијат или измачуваат, веднаш ќе се објават докази против власта и Заев

August 10, 2019 intvaustralia 0

Српскиот весник „Курир“ ја објави целата изјава, за која вели дека Боки 13 ја кажал во полиција. Тој се заканувал дека ако нешто му фали, биде […]