Прилепчанките без конкуренција: Националниот карате шампионат на Австралија под македонска контрола

August 3, 2019 intvaustralia 0

Од вчера во градот Лаункестон во австралиската област Тасманија, се одржува Националниот Карате Шампионат, каде свое учество имаат и сестрите близначки Маријана и Мишела Димоски, […]