Катица Јанева поднесе неотповиклива оставка во СЈО

July 15, 2019 intvaustralia 0

Специјалното јавно обвинителство известува дека пред неполни 15 минути првиот човек на специјалното обвинителство Катица Јанева поднесе неотповиклива оставка. 2461415 јули 2019, 14:25СподелиСподели На сајтот […]

Ексклузивно: Уапсен Боки 13 !

July 15, 2019 intvaustralia 0

Сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски познат како Боки 13 пред малку е уапсен на Граничниот премин по налог на Јавното обвинителство Скопје.