СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО АВСТРАЛИЈА

July 14, 2019 intvaustralia 0

Земјотрес со интензитет од 6,9 степени според Рихтерова скала го погоди брегот во местото Брум во Австралија, соопшти денеска американскиот Геолошки завод.. Засега нема информации […]

Ова е летниот Балкански хит!

July 14, 2019 intvaustralia 0

Го имаме летниот хит за оваа година,Ѓоко Јовиќ-Мила моја,најнова песна на Ѓоко Јовиќ. Песната е наменета за Балкански пазар ,видеото е снимено во Скопје во […]