Тандеми со нов спот и нова песна

Една од најпопуларните Македонски фолк групи Тандеми Деновиве снимаше спот за нивната најнова песна “5 до девет”.

Песната звучи хитовски воедно и Македонија го добива новиот летен хит .Спотот се снимаше на повеќе локации во Скопје,се појавуваат и статисти од модното студио Црнокрак и други студиа.Ин продукција беше задолжена за снимањето а спотот се очекува да биде промовиран за една недела на Сателитската ИНТВ.Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*