Падна снег во Австралија (ВИДЕО)


Во делови на јужен Квинсленд падна снег , што е исклучително ретка појава во овој дел од Австралија.


Западно од Брисбејн е измерена најниска температура од минус 4,6 степени.

Висината на новата снежна покривка во овој регион е 15 см. , што се надополни на снегот од минатата недела , кога наврнаа 75 см.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*