Тандеми со нов спот и нова песна

June 29, 2019 intvaustralia 0

Една од најпопуларните Македонски фолк групи Тандеми Деновиве снимаше спот за нивната најнова песна “5 до девет”. Песната звучи хитовски воедно и Македонија го добива […]

Во организација на општина Новаци и Здружението за мода Пикси Студио беше одржано свеченото отворање на манифестацијата Културно – Забавно Лето НОВАЦИ 2019.

June 29, 2019 intvaustralia 0

Синоќа во организација на општина Новаци и Здружението за мода Пикси Студио беше одржано свеченото отворање на манифестацијата Културно – Забавно Лето НОВАЦИ 2019.Гости од […]

„Не беше нормално дете, знаев дека ќе биде убиец“ – исповед на братот на Хрватот кој уби 7 лица во Австралија

June 27, 2019 intvaustralia 0

Иван Милат, петтиот син на хрватскиот мигрант Стјепан Марко Милат и Австралијанката Маргарет Е. Пиделстон, веќе на 10 години размислувал како убиец, рекол неговиот брат […]

ЌЕ ВЕ ОБЛЕАТ СОЛЗИ: Татко и ќерка прегрнати се удавија во река- не успеале да го сонуваат американскиот сон (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

June 26, 2019 intvaustralia 0

Светот е шокиран од фотографиите објавени во светот денес на безживотните тела на таткото и ќерката кои гушнати лежат на брегот на реката Рио Гранде […]