Хан до Иванов: Aпелирам до претседателот на заминување да не се меша во тековните судски постапки

April 18, 2019 intvaustralia 0

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан го повика претседателот Ѓорѓе Иванов да не се меша во судските постапки за осудените од „27 април“, порачувајќи му индиректно […]