Билјана Беличанец пронајдена мртва

April 6, 2019 intvaustralia 0

Актерката и поранешна градоначалничка на Општина Кисела Водa Билјана Беличанец вечерва е пронајдена мртва, потврдиуваат од МВР. -Неофицијално, од извори на истрагата дознаваме дека е […]

Дури 4 концерти во Мелбурн распродадени до последно место,следува Волонгонг и Сиднеј

April 6, 2019 intvaustralia 0

Влатко Миладиновски,Дамјан Стојаноски и Златко Миладиноски придружувани од група Пелистер следниов викенд настапуваат во Волонгонг и Сиднеј,поточно на 12 април се во Волондон а на […]