БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ ПРЕНЕСУВААТ: На Цесната не и било дозволена да слета на скопскиот аеродром поради посетата на Ципрас

April 3, 2019 intvaustralia 0

Малиот авион од типот „Цесна П210Н“ на бугарскиот бизнисмен Георги Бошнаков кој вчера се ypна кај Солунска Глава, наводно, сакал да слета на аеродромот во […]