Македонци уапсени оти експлоатирале сонародници, сезонски работници

March 24, 2019 intvaustralia 0

Петмина Македонци и еден Бугарин се уапсени во Северна Италија поради фалсификување на документи и потикнување нелегална миграција, во акцијата „Сонце“, информираат италијанските медиуми. Станува […]