Се рушат рекорди во Австралија,3 распродадени концерти закажан и четврти концерт во Мелбурн

February 28, 2019 intvaustralia 0

Март и Април Влатко Миладиноски,Златко Миладиноски и Дамјан Стојаноски на голема турнеа во Австралија. Организатор на оваа голема турнеа е Австалиското Македонска малдинска асоциациа Никола […]

Детали за инцидентот во Шутка: Притворениците ги разделиле напаѓачите на Ристовски, за Јанакиески не реагирале

February 28, 2019 intvaustralia 0

Управата за извршување на санкциите при Министерството за правда соопшти дека го разгледале Извештајот од КПУ Затвор – Скопје, како и дека изготвиле сопствен Записник […]